Nende õppetöö toimus samuti alguses Suurupis nagu IB1 kursuslastel, kuid praktika Kanadas ja Ameerika Ühendriikides mõnevõrra teisiti. Näiteks Kanada programmi finantseeris suisa Kanada valitsus.
Ameerika Ühendriikides oli praktika juhtimise raskuse enda peale võtnud Riho Martinson, Foster City aselinnapea. 1990. aasta praktika toimus tema ja Marshall Fitzgeraldi juhtimisel. See tähendas, et grupp löödi kaheks: Martinsonil oli nn lõunagrupp San Franciscost lõuna pool Foster Citys, põhjagrupp asus Hillsburgis ja seda kureeris Fitzgerald. Õppe elluviimise eest hoolitses põhjagrupis Peggy Morin, kes oli pisikese konsultatsioonifirma juhataja. See firma tegi esimese kuuajase intensiivprogrammi ka IB1-le.
Samal ajal oli Habakukel õnnestunud sõlmida San Franscisco ülikooliga viieaastane leping, mille käigus toimus 1991. ja 1992. aastal üsna suuremahuline ja edukas vahetusprogramm. San Franscisco ülikooli McLaren School of Business korraldas EBS-i tudengitele kolmenädalase õppeprogrammi. Riho Martinson ja Marshall Fitzgerald organiseerisid paljude ettevõtete külastusi ning hankisid mitu töökohta ettevõtetes. EBS omakorda võttis Eestis vastu küllalt suure grupi San Franscisco ülikooli McLaren School of Businessi magistriõppe tudengeid ja korraldas neile programmi mitte ainult Tallinnas, vaid ka Peterburis ja Moskvas.
Seega võrreldes esimese kursusega, kes 1989. aastal Californias käis ja pidi mitmesuguseid vintsutusi taluma, oli järgmistel kursustel juba parem põli. Siiski tegid ka edaspidi Eestist suure lombi taha õppima läinud kursuslased valuuta teenimiseks tööotsi. Näiteks Tarbeklaasi tootmis- ja müügidirektor Meelis Virkebau trükkis Californias praktikal viibides õhtuti T-särkidele pilte ning tegi tee- ja ehitustöid. Guido Sammelselg, kes Eestis oli Kuusalu kolhoosi esimehe abi, tegi Kanadas nii ehitustöid kui ka niitis väliseestlaste õuedel muru.
EBS-i algusaastatel organiseeritud õppepraktikat USA-s ja Kanadas paneb veelgi enam hindama tõsiasi, et Eestit sellal keegi eriti ei teadnud ja tööotsad kaubeldi välja rohkem isiklike tutvuste tasandil. Ometi suudeti kõik õppurid välispraktikale saata. Selleks olid abiks kohalikud mittetulundusorganisatsioonid. Näiteks Rotary klubilt EBS-ile saadetud kirjast võime lugeda:
A World Community Service project by the Rotary Club of San Jose to share business expertise with young business executives from the Balkan country of Estonia for the period of July 1 to August 31, 1991.
Jaak Roosaare “Tagasivaade ülikooli algusaastatele”, Tudengileht, veebr 2001