35 tulevikule
pühendatud aastat


Ihaldusväärne Kuldne Haba

1999. aastal anti EBS Üliõpilasesinduse eestvedamisel esimest korda välja auhind, millest kujunes edaspidi ebsikate kõige ihaldusväärsem tunnustus – Kuldne Haba.

Nimi tuleneb kooli asutaja Madis Habakuke nimest ning Kuldse Habaga tunnustab EBS oma kõige silmapaistvamaid töötajaid, õppejõude, õpilasi ja vilistlasi.

Kuldne Haba antakse välja eri kategooriates: parimad õppejõud, parim tegu, tudengi sõber, aasta kolleeg jt. Pälvitud on ka aasta geeniuse, stiilseima õppejõu, kauneima neiu ja suurima pidutseja Kuldne Haba.

Kolm inimest on saanud elutöö Haba: 2007. aastal anti see professor Madis Habakukele, 2017. aastal lektor Aet Tootsile ning 2018. aastal lektor Viljo Kallasele. Elutööpreemiad said 2019. aastal personalispetsialist Reet Talvik, 2020. aastal õppesekretär Karmen Harju ja 2022. aastal lektor Jaan Rand.

EBS-i bakalaureuseõppe juht Anto Liivat hoiab käes peatselt välja antavat Kuldse Haba auhinda. Foto on tehtud aastal 2020 Kuldse Haba galal.
Foto: EBS

Traditsiooniline Kuldse Haba gala toimub aprillis ning see toob kokku sadu ebsikaid: nii õpilasi-üliõpilasi, vilistlasi, õppejõude, töötajaid, Erasmuse tudengeid kui ka EBS-i partnereid.

Aastatel 2000–2006, 2013–2014 ning 2021 ja 2023 Kuldset Haba välja ei antud.

Lisaks Kuldsele Habale on EBS-is aastate jooksul välja antud teisigi aunimetusi. Juba 1992/1993. õppeaastast on järjepidevalt valitud parimat õppejõudu. Õppeaastate parimad õppejõud on nimetatud üliõpilaste tagasiside ning teadus- ja arendustöö tulemuste põhjal. 2006. aastal hakati välja andma auhinda EBS-i Parim Tegu, millega tunnustatakse EBS Groupi allüksuste tegevust.

2018. aastal toimus Kuldse Haba gala Swissôtel Tallinnas, kus tunnustati viimase aasta jooksul silma paistnud ebsikaid 12 kategoorias. Esimest korda valiti ka aasta hebsikat ehk tunnustati silmapaistvaimat EBS Helsingi üliõpilast.