35 tulevikule
pühendatud aastat

EBS on organisatsioonide arengupartner

Lisaks EBS-i gümnaasiumile, kus õpib 150 noort, ja enam kui tuhatkonnale bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe tudengile on EBS tuntud ka täienduskoolituste pakkujana.

Äriülikoolina on EBS-i üks suund pakkuda juhtidele enesetäiendamisvõimalusi. EBS Executive Education (endine EBS Juhtimiskoolituse Keskus) tegutseb alates 2001. aastast ning akadeemilistele teadmistele ja praktilistele kogemustele tuginevad juhtimiskoolitused ja -programmid on mõeldud ettevõtete ja asutuste juhtide arendamisele. Ühtlasi on EBS Executive Education juhtimis-coaching‘u maaletooja ning selleteemaliste programmide populaarsus kosub nagu pärmi peal.

EBS-i avatud ülikooli pikaajaline projektijuht Kadri Osula.
Foto: EBS

EBS-i avatud ülikoolis on kõigil huvilistel võimalik õppida lühematel või pikematel enesetäiendamise kursustel, mida on igal aastal valikus ligi paarsada. And last, but not least – just EBS oli esimene ülikool Eestis, mis hakkas 2020. aastal pakkuma mikrokraade. Toona nanokraadi nimetust kandnud avatud ülikooli pakutud õpiampsud olid magistriõppe 15-ainepunktilised valikmoodulid, mis keskendusid kindlale valdkonnale: näiteks rohemajandus ja digitaalne transformatsioon, juhtimine, andmehaldus, kommunikatsioon ja turundus, rahandus ja majandusarvestus.

2023. aastal nimetati nanokraadid ümber mikrokraadideks, et kasutada teiste ülikoolidega sama terminoloogiat. Samast aastast võib õpiampsudeks valida ka bakalaureusetaseme mikrokraade, mille eest saab 12–18 ainepunkti. Üks on kindel – mikrokraadid on haridusturul tugevalt kanda kinnitanud, sest suudavad reageerida pakutavate teemadega kiiresti tööturu pidevalt muutuvatele vajadustele.

EBS Executive Education on Riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskuse tellimusel kahel korral ellu viinud Eesti avaliku teenistuse tippjuhtide järelkasvu programmi Newton (I ja VI), mida rahastas Euroopa Sotsiaalfond. Fotol on Newton VI programmi osalejad, Riigikantselei ja EBS Executive Educationi esindajad.
Foto: Jürgen Randma