Vilistlane Randy Padar ei hoia EBS-i aadressil kiidusõnu ja tänutunnet vaka all. „Pärast seda, kui 2017. aastal EBS-i uksest esimest korda sisse astusin, on mu elu väga palju muutunud. Olin üliõpilasesinduse president, käisin Lõuna-Koreas rahvusvahelisel äriplaanide võistlusel Samsungile äriplaani tegemas ja õppisin vahetustudengina Roomas Luiss Guido Carli ülikoolis – need on vaid mõned näited võimalustest, mida EBS on mulle andnud. Rääkimata kontaktidest ja tutvustest, mis koolist sain,“ kirjeldab rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureuseõppe lõpetanud Padar.
Ta toob välja, et on EBS-ile tänu võlgu ka selle eest, et aastal 2022 valiti ta Delfi Ärilehe ja asutajate seltsi koostöös 30 alla 30-aastase tulevikutegija sekka. „Kui poleks olnud kooli, kes suunas mind ettevõtlusrajale, siis poleks mind ka märgatud. EBS-ist sai tuule tiibadesse minu metsik huvi investeerimise vastu – esimesel õpinguaastal sai loodud EBS-i investeerimisklubi.“
Hariduselu ja -tehnoloogiate edendaja ning ettevõtja Märt Aro peab oma bakalaureuseõpingute kõige kasulikumaks osaks tudengifirmade programmis osalemist. „Õppisin avalikku haldust ja meile polnud tudengifirmade programmi ette nähtud. Mina aga tahtsin kindlasti osaleda ja EBS andiski võimaluse. Sain kasutada kogu EBS-i kahuriväge, et oma esimest ettevõtet ehitada,“ kirjeldab aastail 2002–2005 EBS-is õppinud Aro.
Rahvusvahelise ärijuhtimise magistrikraadiga Dasha Sööt (Karpilovich) toob välja olulisima, mille ta EBS-ist peale hea hariduse kaasa sai. „EBS kujundas mu karjääri ja aitas avastada, millest ma tõeliselt huvitatud olen,“ kinnitab Sööt, kes pärast kooli lõpetamist töötas Huawei Consumer Business Groupis mitmel ametikohal, sh Balti riikide turundusjuhina. „Minu jaoks oli EBS-i magistriõpe suurepärane kogemus nii professorite ja õppejõudude kui ka kaasõpilaste tõttu, kes inspireerisid mind oma lugudega töötamisest tuntud Eesti ettevõtetes. Alguses keskendusin lihtsalt diplomi saamisele, kuid programm pakkus mulle palju rohkem, kui alguses oodata oskasin. See innustas mind ja motiveeris oma karjääri üles ehitama,“ meenutab 2016. aasta alumna Dasha Sööt.
2011. aastal EBS-is rahvusvahelise ärijuhtimise MBA lõpetanud Siim Lepisk leiab, et EBS on äriliste ambitsioonide kiirendi. SEB Pangas innovatsioonijuhina töötav mees kinnitab oma kogemusest, et EBS annab igaühele võimaluse õppida parimatelt, kuidas luua üha suuremat väärtust oma klientidele ja ühiskonnale laiemalt. “Nende teadmiste, oskuste ja kontaktidega tasub suuri asju korda saata!”
Kontaktid, muide, on see võlusõna, mida mainivad kõik EBS-i vilistlased. Siim Lepisk kinnitab, et EBS Executive MBA (EMBA) ja MBA alumni võrgustik on võimas ning annab tõhusa lahenduse mis tahes ärilisele väljakutsele. Praegustel ebsikatel soovitab Lepisk veeta palju aega koolikaaslastega: “Lahendage koos keerulisi ülesandeid, vahetage telefoninumbreid ja ühenduge LinkedInis. Teie koolivendadest ja -õdedest saavad peagi teie parimad kolleegid või koostööpartnerid.”
Lauri Past, kes lõpetas EBS-is 2006. aastal bakalaureuseõpingud ja 2009. aastal magistrantuuri, leiab, et kõige olulisema pagasina võttis ta EBS-ist kaasa hulga tutvusi, nende seas mitu väga head sõpra. Praegu konsultatsioonifirma PwC partnerina tegutsev Past lisab, et pragmaatilise inimesena meeldis talle EBS-i hariduse praktilisus, mis tuli ka PwC karjääri alguses kasuks. “Olen palju tegelnud ülikoolist tulnud noorte värbamisega ning võin kinnitada, et EBS-i hariduse praktiline pool on tugevaks teguriks tööjõuturule sisenemisel.”
2010. aastal EBS-is rahvusvahelise ärijuhtimise magistrantuuri lõpetanud Priit Viru töötab ülemaailmse internetireklaamiettevõtte Adcash finantsjuhina. EBS-i tuli ta õppima mitmel põhjusel, millest peamised olid EBS-i praktiline lähenemine majandushariduse andmisele ning rahvusvahelisus. Ta leiab, et EBS annab vajalikud põhitõed ja teadmised, mida ettevõtlik inimene saab rakendada igas valdkonnas.
EBS-ist kaasa saadud olulisima varana mainib Priit Viru ambitsiooni tegutseda suurelt ja rahvusvaheliselt. “EBS on avardanud minu maailmapilti, andnud rahvusvahelise tutvusvõrgustiku ning arusaama, et tagasihoidlikkuseta jõuab elus kaugemale. Haridus on oluline, aga EBS annab palju muudki. Eriti soovitan kasutada võimalust minna vahetusüliõpilasena välismaale õppima – see on kogemus, mida ei kahetse!”
“2002. aastal oli topeltkraadi võimalik omandada Ameerika Ühendriikides, Inglismaal, Saksamaal, Austraalias ja Eestis. Eesti oli kõige ebatavalisem riik ning olles tutvunud EBS-iga, tundus see olevat kõige huvitavam valik teistega võrreldes.
EBS pakkus mulle ideaalselt tasakaalustatud valiku professionaalseid loenguid nii kohalike kui ka välislektorite poolt. Loenguid andsid inimesed, kes on töötanud konkreetsetes valdkondades, mis andis võrratult rohkem kui vaid õpikutes esitatud materjali meeldejätmine.
Lisaks toimus laialdane valik huvitavaid sotsiaalseid üritusi. See on oluline nii ülikoolis õpitavate aastate jooksul kui ka edaspidiseks eluks, et aru saada, kui väga on tasakaalustatud eluks vaja nii karjääri kui ka sotsiaalset elu, mitte ainult ühte või teist. Seega pakub EBS ideaalset kombinatsiooni professionaalsetest loengutest ja sotsiaalsest võrgustikust.”