35 tulevikule
pühendatud aastat


Kooskõla laval ja lava taga

Tänavu juba 20. tegutsemisaastat tähistanud EBS-i kammerkoori loo võib kokku võtta lühidalt: kooskõla ja harmoonia laval ning lava taga.

Koori liikmed kinnitavad, et nad on sõpruskond, keda iseloomustab hea huumorimeel ja tahe tegelda laulmisega võimalikult professionaalsel tasemel. Lauljate seas on nii EBS-i vilistlasi, töötajaid kui ka üliõpilasi. Praegu on koori dirigendid Kersti Seitam ja Tõnno Piigli.

Huvitava faktina tasub välja tuua, et kui koor – toonase nimega EBS-i segakoor – 1998. aasta suvel loodi, oli see esimene Eesti erakõrgkoolide koor.

EBS Kammerkoor.

Sellest, kuidas kõik alguse sai, kirjutasid EBS-i 1999. aasta aastaraamatus koori liikmed Mona Mägi ja Maiko Kalvet: “1998. aasta EBS-i suvepäevade järel toimunud Õllesummeril astus üles kollektiiv, kes nimetas end EBS-i segakooriks ja hiljem oma teo üle järele mõeldes leidis, et võikski sellise ühenduse luua. Mõeldud – lauldud. Ja kui Olev Rei tuli lagedale oma õe Kaiga, kes koorijuhi ametit peab, oli asi otsustatud ja oktoobris algasid proovid.”

Aastate jooksul on käidud koorikonkurssidel nii Eestis kui ka välismaal, peetud regulaarselt koorilaagreid, antud välja plaat, esinetud EBS-i ava- ja lõpuaktustel. Traditsiooniliselt lauldakse detsembris jõulukontserdil, kus külalisesinejateks on olnud teiste seas Maarja-Liis Ilus, Chalice, Ott Lepland, Uku Suviste ja Siiri Sisask.