35 tulevikule
pühendatud aastat

Mõjufond saab tuule tiibadesse

Sooviga panustada Eesti haridusvaldkonda ja seeläbi ka ettevõtlusse kutsus EBS oma 35. tegutsemisaastal ellu algatuse nimega EBS Mõjufond.

Nagu äriülikoolile kohane, on mõjufondi fookuses haridus ja äri, sh Eesti haridusturu globaalsemaks muutmine. Mõjufond keskendub kolmele valdkonnale: haridusinnovatsioon ja vajaduspõhised stipendiumid, teaduspõhised ettepanekud targema ja tõhusama riigi saavutamiseks ning EBS-i uus taristu ehk aastal 2026 Ants Lauteri ja Lennuki tänava vahel valmiv Eedu linnak.

Mart Habakuke sõnul on mõjufondi eesmärk lahendada haridusettevõtluse ees seisvaid väljakutseid.
Foto: Aivo Kallas

„Eestis on palju entusiastlikke haridusettevõtjaid, kes on väga tublid uute toodete ja algatuste loomisel, kuni jõutakse turule tulemise faasi. Haridusturul subsideeritakse praegu paraku vaid valitud teenusepakkujaid. Selle tulemusel jõuavad haridusettevõtjate head ideed tihtipeale tupikusse,“ selgitab Mart Habakuk fondi asutamise põhjuseid. Nüüd on plaan EBS-i kogukonna jõul ja nõul toetada era- ja avaliku sektori koostöös valminud haridusinnovatsiooni algatusi. „EBS-i tudengite, õppejõudude, töötajate ja vilistlaste, samuti haridusentusiastide ja ettevõtjate teadmisi, oskusi ja raha kasutades suudaksime muuta kvaliteetse hariduse veelgi kättesaadavamaks ja ka globaalses vaates konkurentsivõimelisemaks,“ usub Mart Habakuk.

Valitud kurss on seda tähtsam, et peegeldab EBS-i asutaja Madis Habakuke ilmavaadet, millest osakese pani ta kirja EBS-i kreedos: me ei tohi kunagi unustada, et meie kätes on inimeste saatused, mida me hariduse kaudu võime mõjutada ühes või teises suunas.

 

Meie fookuses on kolm valdkonda