1. Milliseid õpetamismeetodeid EBS-is kasutatakse?
Seal on robotõpetajad, kes õpetavad näiteks tehisintellekti tehnoloogiat, süvaõpet ja teisi toredaid aineid.
2. Millistes riikides on EBS-il campus ja miks just nendes?
Austrias, sest selleks ajaks olen ma EBS-i juba nii palju reklaaminud, et nõudmise rahuldamiseks on parem ka siin filiaal avada.
3. Mis on EBS-is ametlik töö- ja õppekeel?
Inglise keel segamini vähese eesti keelega, et igaüks, hoolimata sellest, kust ta on pärit, oskaks EBS-i uksest sisenedes hõigata “Tere-tere” ja tellida “Ühe cappuccino, palun!”
4. Millised on EBS-i kolm arvukamat rahvust?
Eesti, austria ja itaalia.
5. Kes ebsikatest võiks olla mõne riigi president ja mis riigi?
Pole vähimatki kahtlust, et imenaine, keda me kõik nimetame Liisa Maideks, saab kord Eesti presidendiks. Liisa, palun ära tee mind narriks, vaid hakka selle eesmärgi nimel kohe tegutsema!
6. Mis on kõige populaarsem õppekava sisseastujate seas ja miks?
Ettevõtluskursus, kus õpetatakse uuenduslikke meetodeid, nagu kulutõhus lähenemine idufirmale, disainmõtlemine, tõsine Lego-mäng ja palju teisi. See ühendab Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja EBS-i üliõpilasi, et nad saaksid töötada meie aja suurte probleemide kallal ja arendada nende põhjal elujõulisi ettevõtteid.
7. Kus ja kuidas tähistab EBS oma 40. sünnipäeva?
Kogu maailmas peavad vilistlased, õpetajad ja töötajad väikseid pidusid, vaatavad otseülekannet Tallinnas toimuvatest pidustustest ja meenutavad EBS-is veedetud aega. EBS-i vilistlased, kes juhivad oma ükssarvikuid, lendavad Tallinna tervituskõnesid pidama.
8. Millises vääringus tasutakse õppemaksu?
Eurodes. Me ei ole sellest veel loobunud.
9. Kas EBS-is töötab terapeut?
Mitu psühholoogi. Tunnistagem, et igaühel on probleeme. Alati on hea rääkida aeg-ajalt inimesega, kes teab, millest räägib, õppida ennast paremini tundma ning mõtiskleda pöörase ja vähem pöörase aja üle. Seepärast on EBS teinud korrapärase kontrollkülastuse õppekava kohustuslikuks osaks.
10. Mille poolest on EBS kuulus ja miks?
Eesti presidendile hariduse andmise (vt 5. küsimus), Eestis ja naaberriikides kõige suurema arvu ükssarvikute asutajate õpetamise ning tasuta kohvi poolest, mida jagatakse üliõpilastele iga päev ööpäev läbi.
11. Kas EBS-is on lastehoid? Põhjenda palun.
Lastehoid. Naiste võimestamine. Sooline võrdõiguslikkus. Selliseid asju me EBS-is armastame ja toetame.
12. Kas magistrikraadi saamiseks on vaja kaitsta magistritöö?
Ei. 2028. aastaks on EBS-is nii palju üliõpilasi, et on täiesti võimatu lasta neil kõigil magistritöid kaitsta. EBS on seotud e-valitsuse süsteemiga, üliõpilased laadivad oma tööd veebi üles ja saavad juhendajalt hinde.
13. Milline uus traditsioon on EBS-is välja kujunenud?
S.C.EBS.E. (EBS-i ettevõtjate salajane klubi) korraldab salajases kohas aastakonverentse. Osavõtt on lubatud ainult EBS-i üliõpilastele ja vilistlastele, kes on pärast lõpetamist asutanud ettevõtte (või mitu).
14. Kas EBS-is õpib esimene robotõpilane?
Ei, aga esimene robotõpetaja töötab küll EBS-is, õpetades tehisintellekti tehnoloogiat, masinõpet ja teisi uusi tehnoloogiaid, mis on selleks ajaks tekkinud. Professor Pipar suudab õpperühmi juhendada ka eri keeltes, sest tal ei ole raske mis tahes maailma keelele ümber lülituda.
15. Mida teevad tudengid sessi ajal enese virgena hoidmiseks?
Joovad kohvi. Miski ei asenda kunagi tassitäit head kohvi. Kui selleks ajaks on kliimamuutus ilma nii palju mõjutanud, et Eesti ei ole enam aasta ringi jääs, välja arvatud kaks päeva keset suve, joovad nad teise võimalusena enda jahutamiseks suurepärast külmpruulitud kohvi, mida ilmselt valmistab ka EBS-i vilistlase ettevõte.